10 סיבות מדוע לשתות ג׳ל אלוורה

מאת ד”ר פיטר את’רטון, רופא וחוקר באוניברסיטת אוקספורד באנגליה, העוסק במחקרים על אלוורה.

תארו לעצמכם שאתם חוצים עלה אלוורה לשניים ומוציאים את הג’ל ישירות מהצמח. מוצר המפתח של Forever - ג’ל אלוורה לשתייה, הכי קרוב לדבר האמיתי. ג’ל עשיר זה ללא הציפה היה הראשון לקבל אישור של המועצה המדעית הבינלאומית למדעי האלוורה (THE INTERNATIONAL ALOE SCIENCE COUNCIL).

רשימת 10 הסיבות 

Forever מעניקה לנו מוצר קרוב ככל האפשר לטבע. ההוכחה טמונה באלוורה. לאחר שתקראו את 10 הסיבות שציינתי לשתיית ג’ל אלוורה ודאי תבינו מדוע צמח האלוורה זכה להקרא בפי-כל “צמח רפואי”.

10 – תורם לפעילות המעיים

לאלוורה השפעה חיובית להפליא על פעילות המעיים המסייעת למעבר חלק ויעיל של חומרים, ואף לרוב מפחיתה את חוסר הנוחות והכאבים הכרוכים בעווית מעיים.

9 – מסייע בבריאות העיכול

מערכת עיכול בריאה מבטיחה ספיגה של חומרים מזינים מהמזון שאנו צורכים למחזור הדם. ישנן ראיות קליניות חותכות לכך ששתיית ג’ל אלוורה מסייעת למעיים לספוג חומרים אלה ביתר יעילות, בעיקר חלבונים. אני משוכנע שגם חומרים אחרים נספגים ביתר קלות הודות לג’ל.

8 – משפיע על אוכלוסיית החיידקים במעיים

אלוורה היא מֵאֲזֵן טבעי באזורים רבים, אך בעיקר בתוך המעיים, שם היא מווסתת את אוכלוסית החיידקים והשמרים השוכנים במקום. בתקופות שונות בחיים אנשים עלולים לפתח, עקב מגוון סיבות, חוסר-איזון שעלול לגרום לבעיות. בדומה לחיידקים הפרוביוטיים, האלוורה מסייעת בהשבת האיזון לקדמותו.

7 - משפיע על העור

כאשר תאי העור נוצרים לראשונה בתוך האפידרמיס הם גדולים למדי ומלאי חיות, אולם עד שהם מגיעים לפני השטח לאחר 21-28 ימים (בעור רגיל) הם הופכים לצל של עצמם ומשתנים לשכבת קראטין דקיקה ומתפוררת, שבסופו של דבר- נושרת. ג’ל האלוורה מספק את החומר החיוני המזין את תאי הבסיס ולפיכך שומר על בריאות העור ועל יכולתו לבצע תפקידים חיוניים ביתר יעילות – כמו גם להיראות נפלא!

6 – מגביר את פעילות הפיברובלסטים

פיברובלסטים - תאים הנמצאים בעור ותפקידם הוא יצירת סיבים כגון קולגן ואלסטין. סיבים אלו מעניקים לעור את מבנהו וכמובן, מעניקים לו מראה גמיש וחלק. זה נהדר מבחינה קוסמטית, אולם חומרים אלה חשובים ביותר גם להחלמת פצעים, מאחר שסיבים אלה יוצרים סבך או רשת של תאים הנבנים כדי לסגור את הפצע. האלוורה מאיצה את התרבותם של תאים אלה וככל שהם רבים יותר, כך הם יוצרים יותר סיבים. הודות לאלוורה, ניתן להפחית את זמן ההחלמה של פצעים עד קרוב לשליש.

5 – פעילות אנטי-ויראלית

בתוך השכבה הרירית של העלה העוטף את הג’ל הפנימי, ישנה שרשרת ארוכה של סוכר, או פוליסכריד (רב-סוכר). שרשרת זו מסוגלת להגן עלינו מפני מתקפות של וירוסים שונים. החל בווירוסים הפשוטים הגורמים למחלות ביומיום וכלה בוירוסים מורכבים יותר. בארה”ב לקחו תמצית של סוכר זה מהאלוורה ועיבדו אותה לתרופה, אך למעשה אין צורך למצות את “כדור הקסם”. שתיית הג’ל יעילה באותה מידה.

4 – אפקט משכך כאבים ואנטי-דלקתי

בין החומרים שזוהו באלוורה נמצאים כמה חומרים משככי כאבים ואנטי דלקתיים המסייעים רבות לאנשים הסובלים מתסמינים אלו.

3 – מקור מצויין למינרלים

חלק מהמינרלים המצויים באלוורה כוללים סידן, נתרן, אשלגן, ברזל, כרום, מגנזיום, מנגן, נחושת ואבץ. זאת משום שהצמח גדל בדרך כלל באזורים שבהם הקרקע עשירה במינרלים אלה. והשורשים שלו מסוגלים לספוג אותם ולהעביר אותם דרך הצמח אלינו בצורה נגישה ביותר.

2 – מקור מצויין לויטמינים

ג’ל האלוורה מכיל מגוון רחב של ויטמינים – אפילו שרידים של ויטמין B12 שנדיר מאוד למצוא בצמחים. פרט לוויטמין A, הוא מכיל גם ויטמינים מקבוצה B, ויטמין C, ויטמין E וחומצה פולית. רבים מוויטמינים אלה אינם ניתנים לאחסון בגוף, כך שעלינו לצרוך אותם מהמזון שאנו אוכלים. מה טוב יותר מלשתות כמות יומית של ג’ל אלוורה תוך כדי חיזוק טבעי של המערכת החיסונית כנגד מתחים פיזיולוגיים הנובעים מחומרי חמצון (רדיקלים חופשיים)?

והסיבה מס’ 1 מדוע לשתות ג’ל אלוורה היא…

1 – משקה טבעי לבריאות טובה

הגוף מסוגל לאפשר פעולה יעילה של מערכות אנזימים מורכבות ביותר ע”י שתייה של ג’ל אלוורה עם כל המרכיבים החיוניים שבו (שלרוב נעדרים מן התזונה שלכם), כולל 19 מתוך 20 חומצות האמינו החיוניות לגוף האדם ושבע מתוך שמונה החומצות החיוניות שפשוט אינן ניתנות לייצור. פירוש הדבר שהגוף יכול לתפקד במאת האחוזים. מבחינת הצרכן, התוצאה הסופית היא תחושה נפלאה של בריאות שלרוב נילווית אליה גם יכולת משופרת לעמוד בפני מחלות ואף התגברות עליהן.